توضیحات کامل :

پاورپوینت زندگینامه امام محمد غزالی

 

پاورپوینت زندگینامه امام محمد غزالی شامل 23 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

دوران کودکی و نوجوانی امام محمد غزالی

ابی حامد محمدبن محمد الغزالی الشافعی ملقب به امام محمد غزالی و حجت الاسلام زین الدین الطوسی در سال 450 هجری قمری در شهر توس از توابع خراسان به دنیا آمد. وی در همان دوران کودکی در شهر توس مورد تعلیم و تربیت قرار گرفت. شغل پدرش ریسیدن پشم بود و از همین راه روزی به دست می آورد. او پشم ها را می ریسید، سپس آن ها را به بازار پشم فروشان می برد و می فروخت به همین دلیل به آن ها غزالی می گفتند. پدر محمد غزالی مردی بسیار باتقوا بود، او اکثر اوقات در مجالس فقیهان حضور پیدا می کرد.

محمد برادری به نام احمد داشت، زمانی که هر دو کودک بودند پدرشان فوت کرد. پدرشان وصیت کرده بود که محمد و برادرش به ابوحامد احمد بن محمد الراذکانی که صوفی مسلک و یکی از دوستان نزدیکش بود، سپرده شوند. او هم به وصیت عمل کرد تا جایی که کل میراث به جا مانده از پدرشان تماما خرج شد. به همین خاطر روزی به محمد و احمد گفت: «من هر چیزی که از پدرتان به شما ارث رسیده بود را برای رشد و تربیت شما خرج کردم، من مردی فقیر هستم و دارایی خاصی ندارم به همین خاطر باید برای تحصیل فقه به مدرسه ای بروید و با مبلغی که ماهیانه می گیرید برای خودتان نانی به دست آورید، چون من هیچ در بضاعت ندارم!» این گونه بود که محمد غزالی و برادرش ناچارا به یکی از مدارس طلاب در نیشابور رفتند و در آن جا به کسب علم پرداختند.

 و ...

 

فهرست مطالب

دوران کودکی و نوجوانی

شروع آموزش علم فقه

تدریس در بغداد

گوشه نشینی و عزلت

وفات امام محمد غزالی

آثار و کتاب های امام محمد غزالی

پایان

 

عنوان :  زندگینامه امام محمد غزالی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 23

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه امام محمد غزالی