توضیحات کامل :

پاورپوینت آشنایی با آیه ولایت

 

پاورپوینت آشنایی با آیه ولایت شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ولایت امیرالمومنین علی(ع) به عنوان مهمترین مساله اعتقادی و سیاسی دوران صدر اسلام، مورد توجه اندیشمندان و متکلمین و عموم مسلمانان در طول تاریخ بوده   است. توجه به ادله   ای که بر امامت آن حضرت آورده شده است، ما را به اهمیت این مساله آشنا می   کند. ازمهمترین استدلالهائی که در این مورد وارد شده، آیات قرآنی است. در این مبحث با آیه ولایت آشنا می   شویم.

ولایت

ولایت مصدر والی (سرپرست) است. در اسامی خداوند تعالی این کلمه به معنی نصرت کننده   است و همچنین به معنی سرپرست امور عالم و خلائق آمده   است. والی از اسامی دیگر خداوند به معنی مالک تصرف کننده در تمام اشیاء است. ابن اثیر گفته   است که از ولایت، مفاهیم تدبیر و قدرت و کار بدست می   آید و اگر این سه مفهوم در کسی نباشد، به او والی نگویند. در اسلام از سرپرستی همه جانبه به ولایت تعبیر شده   است. این سرپرستی از سوئی اعتقادی و از سوی دیگر سیاسی است. دیدگاه تشیع بر این است که ولایت مخصوص خداوند و کسانی است که این حق را خداوند به آنها اعطاء کرده   است و در غیر اینصورت هیچ کسی بر دیگری ولایت ندارد. ولایت در مورد خداوند ذاتی است، یعنی او این حق اطاعت را کسب نکرده و یا دیگری به او واگذار نکرده اما ولایت دیگران به اذن و اعلام خداوند صورت می   پذیرد و در اصطلاح تبعی است.

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

ولایت

آیه ولایت و شأن نزول آن

موقعیت شأن نزول

تفسیر آیه

جمع بودن اسم و فعل

انکار فضیلت امیرالمومنین علی (ع)

پایان

 

عنوان : آشنایی با آیه ولایت

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آشنایی با آیه ولایت